Slovenski škofje spremljajo ukrepe države na področju preprečevanja virusnih okužb in širjenja koronavirusa COVID-19. Glede na zaostrene razmere, po posvetu s strokovnjaki in z željo, da se zaščiti zdravje in življenja vernikov, škofje določajo izredne ukrepe, ki stopijo v veljavo v petek, 13. marca 2020, ob 00.00 in trajajo do preklica.

Župnija Prevalje obvešča, da zaradi koronavirusa odpadejo pevske vaje za otroke in verouk za dva tedna /od 12. marca do vključno nedelje 29. marca 2020/, z možnostjo podaljšanja.

Po odloku Slovenske škofovske konference naj bi pri verskih obredih ne bilo hkrati navzočih več kot 100 vernikov, razen v primeru, da je sv. maša ali drugo bogoslužje na prostem.

Nadaljne informacije o verouku, bogoslužnem redu in ostalem dogajanju v župniji lahko najdete tudi na facebook-u župnije Prevalje.

KD Mohorjan je v župnijski cerkvi na Prevaljah pripravilo razstavo blizu 40 jaslic z vse Slovenije. Do treh kraljev si lahko ogledate to razstavo jaslic, oziroma župnijske jaslice vsak dan do 6. januarja.

Zaradi nujnega nadzora in varovanja razstave, bo cerkev odprta vsak dan od 15.00 do 18.00 oziroma, ko je v njej tudi sv. maša. Ključ od cerkve ima v tem času KD Mohorjan. Celodnevnega nadzora namreč ni mogoče zagotoviti. Hvala za razumevanje.

Lepa hvala ter božično novoletni pozdrav!

Franc Brglez

Župnija Prevalje

Na Fari 44, 2391, Prevalje, Slovenija (zemljevid)

TRR: SI56 048700002867311

GSM: 041 390 700 - Franc Brglez, župnik

E-pošta: zupnija.prevalje@gmail.com

Kontaktni obrazec

Župnijska pisarna

Odprta vsak dan po sveti maši. V nujnih primerih in za kakšno informacijo lahko vedno pokličete župnika in dekana Franca Brgleza na gsm: 041 390 700.